הסקרן הגדול בהיסטוריה

הסקרן הגדול בהיסטוריה

כל דבר סקרן אותו. הוא התחיל דברים אבל לא הצליח לסיים אותם. הוא צייר, ניתח, בנה, הנדס, הוא הוזמן לחצרות מלכים ואצילים ונמלט מהן, הוא נכשל יותר משהצליח. קראו לו לאונרדו דה וינצ'י והוא היה הסקרן הגדול בהיסטוריה.

שוות להכיר
הסדרה תציג 15 נשים שעשו משהו יוצא דופן, בין השאר בתקופות בהן החברה הגברית ציפתה מנשים לטפל במשק הבית ובילדים בלבד.
 
פודקאסט אגדות אמיתיות

מזנוביה ועד טופאק, ממרד באימפריה ועד לפרס נובל – הצטרפו למסע מעורר השראה בהיסטוריה. פודקאסט לילדים וילדות, המציע מגוון של סיפורים מרתקים, על דמויות מיוחדות ואירועים ששינו את העולם.

הסודות של עיר דוד

כולכם, כפי הנראה, ביקרתם בכותל, אולי יותר מפעם אחת. אבל עיר דוד? היא בכלל מחוץ לחומות העיר העתיקה אז איך היא בדיוק קשורה? יש שם כל מיני אבנים ונקבת מים עתיקה, אבל היא מחוץ לחומות אז לא יכול להיות שזו באמת העיר של דוד המלך, נכון? בסדרה בת 6 פרקים תשמעו את הסיפור ההיסטורי של עיר דוד, המלכים והתככים, סיפורי התנ"ך והעדויות ההיסטוריות, הממצאים המדהימים שנמצאו בעיר דוד, הארכיאולוגים הראשונים ועוד.

פודקאסט היסטוריה לילדים

היסטוריה לילדים (ולמבוגרים) בהגשת יובל מלחי ובשיתוף כאן – תאגיד השידור הישראלי. במגוון פרקים קצרים מגולל מלחי את סיפורן המרתק של דמויות בהיסטוריה האנושית ובהיסטוריה היהודית – ישראלית. בפרקים נשמע על ממציאים, אמנים, מנהיגים ומצביאים. נלמד לעומק על אירועים היסטוריים, על המצאות ששינו את העולם ועוד מגוון תוכן מרתק ומעשיר. 

פודקאסט אומרים שהיה פה שמח

גן לאומי אפולוניה נמצא בחלקה המערבי של העיר הרצליה. הים, הגלים, הרוח הנעימה, הנוף ה… רגע, מה זה? אני לא מאמין. תראו כמה ספינות! הן הגיעו לתקוף ולכבוש את המבצר. כולם לחומות, כולם לחומות… הצטרפו אלי למסע בזמן ובוא לשמוע על הגן הלאומי אפולוניה, הקרבות, הממצאים וההיסטוריה המדהימה של ארץ ישראל. פרק פודקאסט לכל המשפחה של רשות הטבע והגנים.

ראש מלא סיפורים

כל תכנית מוקדשת ליצירתו של סופר/ת ילדים ישראלי/ת בעל שם. בכל תכנית ביצוע של סיפורים ושירים מתוך יצירותיו במטרה ליצור הכרות עם עולמו הפנימי, השפה המיוחדת לו והנושאים שבהם היא/הוא עוסקים.